Supersporty na filmovém plátně – hvězdy mezi vozy

Vždycky, když se v kinech objeví záběr nějakého supersportu, jakoby se celý film zrychlil. Těmto vozům se dostalo mnoha věhlasu a slávy díky mnoha filmům, ve kterých představují hlavní nebo vedlejší role. Nezapomenutelné okamžiky, jako například výjezd supersportu Ferrrari 250 GTO v italském filmu „Tři slunce“, jsou v srdci mnoha filmových fanoušků. V tomto článku se podíváme na pět nejznámějších supersportů vystupujících na filmovém plátně.

Ferrari 250 GTO – Kultovní italský supersport

Ferrari 250 GTO je kultovní italský supersport, který se slavně objevil v řadě filmů a pořadů. Vůz byl postaven v letech 1962 až 1964 a okamžitě se stal ikonou sběratelů a milovníků aut. Tento model byl vybaven šestiválcovým motorem se zdviženým výkonem a pohonem zadních kol. Byl to vůz s nízkou hmotností, který by se mohl pochlubit některými vynikajícími jízdními vlastnostmi a vysokou rychlostí. 250 GTO byl velmi úspěšný ve závodech a vítězil v mnoha závodech své doby. Díky svému nezaměnitelnému designu, vysokému výkonu a schopnostem se tento vůz stal jedním z nejlepších a nejpopulárnějších sportovních vozů své doby.

250 GTO se objevilo ve filmech, jako jsou „Ferris Bueller’s Day Off“ a „Gone in 60 Seconds“. Tento supersport byl také použit v oblíbeném americkém pořadu „Top Gear“ k soutěžení. Už od prvního vydání v roce 1962 se tento vůz stal kultovním kouskem mezi milovníky aut. Na trhu sběratelů se tento vůz stal velmi žádaným a jeho cena se vyšplhala až na 70 milionů dolarů.

Vůz Ferrari 250 GTO je jedním z nejpopulárnějších a nejžádanějších supersportů světa a jeho lesklá karoserie se stala ikonou na filmovém plátně. Tento vůz je stále stejně žádaný, jako kdysi a často se ukazuje v mnoha různých televizních pořadech a filmech.

Ford Mustang – Americká klasika

Ford Mustang je bezesporu jedním z nejikoničtějších aut na světě. Byl poprvé vyroben v roce 1964 a od té doby se stal nezpochybnitelnou ikonou americké kultury. Mustang se rychle stal oblíbenou volbou pro závodění, hraní ve filmech a byl navzdory svému věku znovu a znovu modernizován.

Mustangův odhodlaný vzhled a sportovní vlastnosti činí z něj vhodného kandidáta pro filmová plátna, kde jeho společníci se často stávají hlavními hvězdami. Jeho osobnost se stala důležitou součástí řady kultovních filmů včetně francouzského hitu „Taxi“ a Jamese Bonda „Goldfinger“. Mustang se zdá být už nedílnou součástí filmových scén a vždy se vrací na plátno s novými technologiemi a vyššími výkony.

Porsche 911 – Kultovní německé vozidlo

Porsche 911 je kultovní německé vozidlo, které se začalo prodávat v roce 1963. Jeho původní design se za ta léta příliš nezměnil a jeho klasický vzhled je i dnes stále populární. Od svého uvedení na trh se Porsche 911 stalo nejen symbolem rychlosti a luxusu, ale i filmovou hvězdou, která se objevila na filmovém plátně.

V průběhu let se Porsche 911 objevilo ve filmech jako je Goldfinger, Herbie Fully Loaded, Sám doma a další. Každý film přinesl novou úpravu, která se od těch předchozích lišila barvami, vybavením a stylizací. Porsche 911 se stalo nejen symbolem kvality a luxusu, ale také vynikající volbou pro filmové tvůrce, kteří chtějí zobrazit závodní scény.

Lamborghini Countach – Ikonický španělský supersport

Letech. Díky svému nezaměnitelnému designu se může pochlubit obrovským množstvím fanoušků po celém světě. Jeho charakteristické detaily, jako jsou skleněná boční dvířka a otočné kliky, jsou více než jen okrasa. Stal se známým tím, že ve filmech představuje luxus a moc.

Většina filmů, v nichž Lamborghini Countach hraje hlavní roli, se skládá z rychlých autonehod a honiček. Jeho vynikající výkonnost a nádherný vzhled ho činí velmi přitažlivým právě pro milovníky akčních filmů. Všechny tyto faktory dělají z Lamborghini Countachu legendu, která se stala ikonou hollywoodského supersportu.