Nejlepší modely Porsche v historii

Již od roku 1931, kdy se Porsche prvně objevilo na scéně, se automobilka rychle stalo oblíbeným mezi řidiči a milovníky automobilů. Porsche je úspěšná pro svou preciznost, výkonnost a styl. Dnes vám přinášíme výběr nejslavnějších a nejoblíbenějších modelů Porsche z jeho historie. Od klasických modelů 911 až po moderní variace, jsou to skvosty automobilového světa, které mnozí milují a obdivují. Pojďme se podívat na ty nejlepší modely Porsche v historii.

Klasický model 911

Klasický model 911 je jedním z nejproslulejších modelů Porsche v historii. Byl poprvé otevřen v roce 1963 a od té doby se stal legendou. Design je věrný originálu s charakteristickou siluetou, která se prošlápla do historie. Přední část je nízká, s delšími bočními skleněnými plochami a vysokým zadním koncovým čerpadlem.

Model 911 se vyznačuje hladkou, zábavnou jízdou a hladkou kombinací síly a kontroly. Motor je zasazen do zadní části auta, což mu dává skvělé jízdní schopnosti. Ekonomicky řečeno, auto může dosáhnout rychlostí až 250 km/h a motor může dosáhnout výkonu až 370 kW. Designově je model 911 klasickou kombinací elegance a sportovního vzhledu, který se stal více než jen kultovní.

Legendární Porsche 930

Porsche 930, také známý jako Turbo, se poprvé objevil v roce 1975 a okamžitě si získal srdce automobilových fanoušků. Tento model byl uveden jako první z nejvýkonnějších modelů 911 se sériovou turbodmychadlem. Porsche 930 se může pochlubit silným turbomotor 3,3 litru s tlakem až 12 psi. To bylo dostatečné pro to, aby podáním 260 koní a 279 liber-ft. Točivého momentu. Vzhled tohoto modelu je také jedním z jeho nejvíce odlišnými charakteristikami. Vozy 930 jsou vybaveny potápějícími se zadními okny a širokým zádištěm, které pomáhá zvýraznit jeho širokou škálu. Kromě toho, 930 je také vybaveno velkou záďovou spoilerem, který byl vždy dostatečný pro to, aby přitáhl pozornost veřejnosti. Ať už je to zejména kvůli jeho výkonu, vzhledu nebo jedinečnému charakteru, Porsche 930 je jedním z nejslavnějších a nejpopulárnějších modelů Porsche v historii.

Uvolněný Porsche 959

Uvolněný Porsche 959 je jedním z nejslavnějších modelů Porsche v historii. Začal být prodáván v roce 1986 a byl prvním sériovým automobilem na světě, který měl pohon všech kol. Byl to první vůz na světě, který se mohl pochlubit výkonem 476 koní. To bylo dost na to, aby hořel silnicí a vytočil čísla na tehdejších počítačích.

Kromě výkonu měl Porsche 959 také elegantní vzhled. Interiér byl vybaven kůží, karbonem a hliníkem. Vnější design byl tak dokonale navržen, že byl i nadále považován za jeden z nejkrásnějších modelů Porsche v historii. V kombinaci se silným motorem bylo toto vozy skutečným dědictvím pro automobilovou vědu.

Moderní odrůdy Porsche

Moderní podoby Porsche jsou obzvláště oblíbené mezi fanoušky automobilů. Porsche 911 GT3 a 911 Turbo jsou jedny z nejobdivovanějších odrůd, které Porsche kdy vyrobilo. Obě tyto odrůdy jsou vybaveny extrémně výkonnými motory, které poskytují neuvěřitelnou dynamiku za řízení. Kromě toho, nové generace Porsche jsou také vybaveny pohodlným interiérem, který vám jistě poskytne maximální pohodlí. Kromě toho, moderní generace Porsche jsou také vybaveny nejnovějšími bezpečnostními prvky, včetně airbagů, které vám pomohou v případě nehody. Vzhledem k tomu, že Porsche nabízí širokou škálu odrůd, můžete si vybrat tu, která vám bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a nárokům.